Kokį apšvietimą rinktis įvairioms namų erdvėms?

Kokį apšvietimą rinktis įvairioms namų erdvėms?
KOKĮ APŠVIETIMĄ RINKTIS ĮVAIRIOMS NAMŲ ERDVĖMS?
SVETAINĖ
Svetainėje praleidžiame daugiausiai savo laiko, jos erdvė dažnai būna suskirstyta zonomis, todėl itin svarbu pasirūpinti skirtingu šių erdvių apšvietimu. Dizainerė pataria čia derinti tiek bendrąjį, tiek akcentinį bei dekoratyvųjį apšvietimą, o keičiant jo intensyvumą, kaskart sukurti vis kitą atmosferą. Svetainės centre reikalingas pagrindinis, visą erdvę apšviečiantis šviestuvas, o poilsio zonoje, kurioje žiūrime televizorių, vertėtų pasirūpinti jaukesne šviesa. Virš televizoriaus spintelės galima lubose išdėstyti nukreipiamus įleidžiamus arba antviršinius šviestuvėlius, kurie būtų naudojami išjungus pagrindinį šviestuvą. Juk jaukiai leidžiant laiką su šeima, nesinori intensyvios, akinančios šviesos. Taip pat bendrą jaukią aplinką svetainėje padės sukurti LED apšvietimas nišose ties užuolaidomis. Norint pagyvinti gyvenamosios erdvės aplinką, taip pat galima išsirinkti pastatomą toršerą. Jį paprasta perstatyti į kitą vietą, todėl gali būti naudojamas tiek svetainėje, tiek terasoje ar miegamajame.
MIEGAMASIS
Miegamajame taip pat rekomenduojama pasirūpinti keliais apšvietimo variantais, kad būtų galima reguliuoti jo ryškumą. Miegamasis – tai poilsio erdvė, į kurią sugrįžtame atsipalaiduoti, nusiraminti, pamiršti dienos darbus bei rūpesčius. Todėl bendras lubose montuojamas apšvietimas turėtų būti ne itin ryškus, neblaškantis dėmesio. Taip pat verta pagalvoti apie prislopintą taškinį apšvietimą užuolaidų nišose. Dažniausiai miegamajam kambariui asmenys renkasi neutralius, lubose montuojamus ar kabinamus šviestuvus. Prie miegamojo lovos ant sienos galima derinti skirtingus šviestuvus: vienoje pusėje – šviestuvą pritvirtinti prie lubų ir nuleisti iki reikiamo aukščio, o kitoje pusėje naudoti sieninį „bra“ šviestuvą: atrodys išties nestandartiškai ir originaliai.
VIRTUVĖ
Virtuvės erdvė taip pat nėra vientisa, tad ir čia negalima apsiriboti vieninteliu apšvietimo variantu. Visų pirma, reikėtų nuspręsti dėl šios patalpos bendrojo apšvietimo.
Pagrindiniam apšvietimui itin tinka įleidžiamos LED panelės – jos nemeta šešėlių, tad šviesa sklinda plačiu kampu. Tokie šviestuvai yra minimalistiniai, tarsi „nematomi“, todėl optiškai nežemina lubų. Kitas tinkamas sprendimas – šviesos srautą leidžiančios reguliuoti priglaistomos LED juostos arba šviestuvėliai.
Taip pat nereikėtų pamiršti funkcinio apšvietimo, naudojamo konkrečiose virtuvės erdvėse. Intensyvesne šviesa reikia apšviesti maisto gaminimo bei valgymo zonas.
Gaminant maistą norisi intensyvesnės šviesos, kuri gerai apšviestų tiek stalviršį, tiek viryklę. Čia dažniausiai naudojamos LED juostos, įmontuojamos po pakabinamomis spintelėmis, lentynomis. O valgomojo zonai apšviesti dažniausiai naudojami pakabinami nuleidžiami šviestuvai. Jie ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją, tačiau ir papildo erdvę, o išsirinkus stilingą dizainą, padeda sukurti charakteringą interjerą.